Vyhledávací sada podzemního vedení Leica DD130

Vyhledávací sada podzemního vedení Leica DD130

Leica DD130 - vyhledávací sada

Sada pro vyhledávání podzemních vedení - hledačka DD130, generátor DA230, signální kleště, taška

Plně funkční SADA pro vyhledávání podzemních vedení obsahuje:

  • Leica DD130 hledačka - 4-frekvenční
  • DA230 generátor - 5-frekvenční, 1 W - za doplatek možno vyměnit za 3 W variantu (tj. za cenový rozdíl mezi generátorem DA230 1 W a DA230 3 W)
  • Signální kleště 33 kHz
  • Svorka má průměr 100 mm
  • pevná přepravní taška pro všechny součásti sady

Hledačky podzemních vedení a generátory signálu - co to je

Hledačka podzemních vedení - tedy hledačka (detektor) kabelů nebo trubek pod zemí - umí v zemi vyhledat ta vedení, která vyzařují elektromagnetické vlnění. Tedy pokud jimi prochází elektrický proud. Protože ale tomu tak ne vždy je (nejedná se o elektrický kabel, nebo jde např. o veřejné osvětlení, ve dne vypnuté), pak přichází ke slovu

Generátor signálu emitující elektromagnetický signál o příslušné frekvenci. Hledačka pak tento signál najde. Viz obrázky níže "Vytvoření signálu". Lze zvolit různé frekvence podle typu generátoru (tj. aby generátor vysílal takovou frekvenci, jakou přijímá hledačka). Tak lze nalézt i ta kovová vedení, která nejsou pod proudem. Dále tak lze určit hloubku uložení vedení a odsledovat jeho trasu. Rovněž tak změřit velikost proudu u živých elektrických kabelů.

Proč vícefrekvenční hledačky?

Nejpoužívanější vyhledávací frekvencí je 33 kHz, ale ne vždy si s ní vystačíme. Jednoduché pravidlo - čím více frekvencí hledačka má, tím snáze a přesněji nalezneme vedení a jeho trasu.

Vysoké nebo nízké frekvence?

Vysoké frekvence (typicky 8, 33 a 131 kHz) mají sice menší dosah než nízké, ale snáze se spojí s kabely či jiným vedením. Bohužel někdy i s jinými, než které chceme sledovat - záleží na množství vedení, která jsou položena blízko sobě.

Nízké frekvence (typicky 512 a 640 Hz) vykazují opačné vlastnosti. Tedy mají větší dosah oproti vysokým frekvencím, ale hůře se spojují s vedeními. Což ovšem oceníme v případech, kdy je lokace vedeními "zarušena" - lépe odsledujeme trasu toho svého, a ostatní se nám do toho nemíchají. Tyto nízké frekvence jsou také ideální pro kovová potrubí větších průměrů.

Co znamenají jednotlivé pracovní režimy hledačky?

Pasivní režim (také Power Mode, Režim proudu, Režim napájení) nalezne vedení pod proudem.

Radiový režim (Radio Mode) je fajn pomocný režim. Využívá k vyhledávání odrazy rádiových vln, které jsou v éteru, od kovů. Čili v blízkosti rozhlasových vysílačů dává lepší výsledky, a naopak. V tomto režimu tedy lze nalézt kovová vedení, včetně telekomunikačních.

AUTO režim v sobě kombinuje Pasivní režim a Rádiový režim.

Frekvenční režim (také Režim generátoru signálu) - pro spolupráci s generátorem signálu

Vytvoření signálu na vedení pomocí generátoru Leica DA220/230

Generátor vysílá signál pod zem - indukční režim

 

Pomocí signálních (indukčních) kleští

 

Přímé připojení krokosvorkami
    • Kód zboží: 872940
    • na objednávku
    Leica

    62 186 Kč bez. DPH

    59 743,-
    Kč bez. DPH

    72 289,- Kč vč. DPH



    Další produkty v kategorii